Linki sponsorowane






Poprzedni temat «» Następny temat
Licencjat a swoja działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
Boooniaaa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-07, 10:31   Licencjat a swoja działalność gospodarcza

Witam.
W tym roku zostałam licencjatem fizjoterapii i w związku z tym chciałabym założyć swoją działalność gospodarczą. Niedawno weszła w życie ustawa o zawodzie fizjoterapeuty. Moje pytanie brzmi czy w myśl ustawy, jako licencjat mogę założyć swoją działalność i pracować "dla siebie"? Myślałam na początku o dojeżdżaniu do pacjentów, a dopiero później o znalezieniu lokum i założeniu tam gabinetu.


Dziękuję za pomoc.
 
     
Czaro
Gość
Wysłany: 2016-10-20, 17:12   

Podbijam pytanie! :)
 
     
Mrowczlicz
Gość
Wysłany: 2017-07-08, 09:01   

Również zastanawiam się jak to teraz będzie wyglądać z założeniem własnej działalności.
 
     
Jaś
Gość
Wysłany: 2017-10-23, 22:11   

Niestety nie mozesz....
 
     
przep
Gość
Wysłany: 2017-11-07, 09:55   

Nawet jeżeli jest to dzialalnosc w pelni komercyjna, nie zamierzam wspolpracowac z NFZ, a pacjenci
beda zglaszac sie ze skierowaniami od lekarza specjalisty na fizykoterapie/kinezyterapie, bo jezeli chodzi masaz to nie musza takowego posiadac (ewentualnie karta pacjenta podpisana przez niego jako podkładka)?? No i trzeba wystapic do KIF o przyznanie prawa wykonywania zawodu do maja 2018.
 
     
przep
Gość
Wysłany: 2017-11-16, 08:17   

Witam, dla zainteresowanych, odpisali mi z KIF odnosnie tematu licencjat, a własna działalność:

Podjęcie nowej działalności gospodarczej w zakresie fizjoterapii po wejściu w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty wymaga posiadania prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty stwierdzonego przez Krajową Radę Fizjoterapeutów. Nie można jej podjąć bez wpisu do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów.
Pamiętać także należy, że fizjoterapeuta wykonujący zawód w ramach działalności gospodarczej jest podmiotem leczniczym. - musi być zarejestrowany w rejestrze podmiotów leczniczych prowadzonym prze wojewodę.Zasady i warunki tworzenia podmiotów leczniczych regulują przepisy ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
Brak jest szczegółowych przepisów dotyczących warunków dla ”gabinetów fizjoterapeutycznych”. Krajowa Rada Fizjoterapeutów prowadzi obecnie prace zmierzające do zmiany wyżej wymienionych przepisów w zakresie dotyczącym fizjoterapeutów, tak aby uwzględniały specyfikę wykonywania zawodu.

Zgodnie z art. 4 ust. 4 pkt 3 ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii udziela samodzielnie licencjat fizjoterapii, który ukończył studia rozpoczęte przed dniem wejścia w życie ustawy posiadający co najmniej 6-letnie „doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty”.
Fizjoterapeuta z tytułem technika posiadający co najmniej 6-letnie doświadczenie w zawodzie jest ograniczony w samodzielnym udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii wyłącznie przepisem art. 4 ust. 5 ustawy, z którego wynika, że nie może on:
· kwalifikować do fizykoterapii i kinezyterapii,

· zlecać wyrobów medycznych w ramach przepisów o refundacji,

· wydawać opinii orzeczeń odnośnie stanu funkcjonalnego osób poddawanych fizjoterapii oraz przebiegu procesu fizjoterapii.

Jak wynika z tego, licencjat fizjoterapeuta z odpowiednim stażem może udzielać samodzielnie wszystkie inne świadczenia z zakresu fizjoterapii, zwłaszcza na zlecenie lekarza. Szczegółowy wykaz czynności fizjoterapeutów ze względu na poziom ich wykształcenia określony zostanie określony w rozporządzeniu wydanym przez Ministra Zdrowia na podstawie art. 4 ust. 7 ustawy - prace nad tym projektem jeszcze są prowadzone.
Powyższe wyjaśnienia nie stanowią oficjalnego stanowiska Krajowej Izby Fizjoterapeutów i nie mogą stanowić podstawy do rozstrzygania wątpliwości organów stosujących przepisy ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.
 
     
Bbb
Gość
Wysłany: 2018-03-05, 10:24   

A czy jeżeli mam zrobiony kurs masażu leczniczego mogę założyć działalność a gdy będę miała mgr przekształcić ja na dzialalnosc fizjoterapetyczną? Przeskocze to wymagane trzyletnie doświadczenie?
 
     
Bbb
Gość
Wysłany: 2018-03-05, 10:26   

Oczywiście mam też licencjat z fizjoterapi i jestem w trakcie robienia magisterki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki sponsorowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Fizjoterapia.pl

Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Reklamy

Polecane produkty

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+



Partnerzy forum

Gabinety masażu

Kurs masaż tajski

Fizjoterapia

Rehabilitacja