Linki sponsorowane






Poprzedni temat «» Następny temat
Ból pleców i barków
Autor Wiadomość
skolioza_skolio 

Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 2020-10-14, 19:33   Ból pleców i barków

Witam,
To mój pierwszy post i chciałbym prosić o konkretną pomoc. Zdaje sobie sprawę, że istnieją podobne przypadki, ale mimo wszystko chciałbym prosić o odniesienie się konkretnie do mojego problemu.
Mam 26lat i stwierdzona skoliozę, która jakieś 4-5lat temu utrzymywała się na poziomie ~18-200 jeśli chodzi o wartość kąta Cobba wraz z przesuniętym wałem mięśniowym po lewej stronie. Dodatkowo istnieje lekko zapadnięta klatka, ale to najmniejszy problem. Największą uciążliwością jest lekki ucisk na rdzeń, jeśli dobrze pamiętam w miejscu przejścia z odcinka szyjnego na odcinek piersiowy oraz znacznie mocniejszy ucisk w L5-S1. Największy ból pojawia się przy długim staniu np. przy myciu naczyń czy przy długim chodzeniu, ale to nie wyklucza pojawienia się bólu jak nieraz wstaje po spaniu. Z dodatkowych informacji chciałbym dodać, że mam 185cm i około 100kg(staram się zrzucić i powoli to idzie) i mimo siedzącego trybu życia nie wyglądam jak otyły a raczej miedzy normalną wagą a lekką nadwagą.

Po wstępnym opisaniu mojego obecnego stanu zdrowia chciałbym przedstawić problem, który mam od kilku miesięcy, który zmusił mnie do szukania pomocy i znalezienia odpowiedzi na to, co mam zrobić. Oprócz bólu wywołanego uciskami i skoliozą czy zbyt długim staniem pojawił się ciągły ból i spięcie w odcinku od samej potylicy aż lekko pod łopatkami. Mięśnie mam twarde i napięte bez żadnego rozluźnienia, co powoduje straszny ból. Czasem pojawiały mi się takie sytuacje wcześniej, ale po pewnym czasie to mijało za to tym razem coraz bardziej postępuje i dodatkowo potęguje to największy ból i dyskomfort, jakim jest ciągłe podświadome unoszenie barków jakbym ćwiczył „kaptury”. Barki a zwłaszcza prawy ciągle idzie mi w górę i zdaje sobie z tego sprawę dopiero jak zaczyna boleć i mimo starania się go pilnować ból jak już się pojawi to towarzyszy mi resztę dnia.

Jak już do góry wspomniałem mam siedzący tryb, co jest spowodowane pracą oraz studiami i potrafię spędzić siedząc krzywo(staram się to pilnować, ale nic nie daje) i z uniesionymi barkami tak po 10h dziennie jak nie więcej. W pewnym momencie zacząłem myśleć o kupieniu „pajączka”, który wymuszałby proste plecy oraz trzymał jednak te moje barki w dole.

Proszę o pomoc oraz rozbudowane odpowiedzi i jeśli się da to w miarę prostym językiem tak bym wiedział, jakie działania podjąć lub co zakupić by sobie w końcu pomóc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki sponsorowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Fizjoterapia.pl

Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Polecane produkty

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+



Partnerzy forum

Gabinety masażu

Kurs masaż tajski

Fizjoterapia

Rehabilitacja