Linki sponsorowane






Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia anygrawitacyjne
Autor Wiadomość
zygner
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-01, 19:20   Ćwiczenia anygrawitacyjne

Witam Poszukuje informacji do napisania pracy na temat ćwiczeń anygrawitacyjnych . Może ktoś wie w jakiej ksiące jest jakoś sensownie opisane bo jakoś nic nie mogę namierzyć wszędzie są jakieś szczątkowe informacje. z góry dziękuję za pomoc
 
     
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 255
Wysłany: 2012-10-04, 08:16   

Ćwiczenia antygrawitacyjne.

Pozycja wyjściowa: Siad na taborecie tyłem do ściany. Plecy i głowa przylegają do ściany. Ruch: Maksymalna elongacja kręgosłupa, a następnie umieszczenie na głowie ciężarka i utrzymanie tej pozycji. Oddziaływanie: Wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych, elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe

Pozycja wyjściowa: Stanie tyłem do ściany. Pięty, biodra, plecy i głowa przylegają do ściany. Ruch: Maksymalna elongacja kręgosłupa, a następnie umieszczenie na głowie ciężarka i utrzymanie tej pozycji. Oddziaływanie: Wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych, elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe

Ćwiczenia oddechowe

Pozycja wyjściowa: Siad klęczny na kocyku. Ręce w pozycji ,, skrzydełek”. Przed kocykiem na podłodze leży piłeczka do tenisa stołowego. Ruch: Ślizg na kocyku z dmuchaniem w piłeczkę przed sobą. Oddziaływanie: Wzmacnianie mięśni oddechowych, m. ściągających łopatki, m. prostownika grzbietu odcinka piersiowego i mięśni karku.

Ćwiczenia przyjmowania postawy skorygowanej i kształtujące nawyk postawy skorygowanej

Pozycja wyjściowa: Stanie tyłem do ściany w postawie skorygowanej. Ruch: Powolne przejście do półprzysiadu, z kontrolą przylegania pleców do ściany i zachowaniem postawy skorygowanej. Oddziaływanie: kształtowanie nawyku postawy skorygowanej. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe.

Pozycja wyjściowa: Stanie tyłem do ściany Ręce wyprostowane, wyciągnięte w górę. Ruch maksymalne wyciągnięcie rąk w górę z elongacją kręgosłupa, a następnie opuszczenie rąk i utrzymanie postawy skorygowanej. Oddziaływanie: kształtowanie nawyku postawy skorygowanej, elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe.


Pozycja wyjściowa: Siad klęczny w postawie skorygowanej. Na głowie ćwiczącego znajduje się woreczek. Ruch: Przejście do klęku prostego, z zachowaniem postawy skorygowanej. Oddziaływanie: kształtowanie nawyku postawy skorygowanej. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe.

Ćwiczenia oddechowe
Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem. Nogi ugięte, stopy oparte na podłodze. Ręce w pozycji , skrzydełek” leżą na podłodze. Ruch: Wdech nosem, a następnie wydech ustami. Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni oddechowych.

Ćwiczenia elongacyjne czynne

Pozycja wyjściowa: Leżenie przodem. Ręce wyprostowane, wyciągnięte w bok. W dłoniach woreczki. Pod brzuchem, w okolicy pępka zrolowany kocyk. Przed głową w odległości wyciągniętych rąk stoi kręgiel .Ruch: Przeniesienie rąk nad podłogą w przód z uderzeniem woreczkiem w woreczek za kręglem . Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa, wzmacnianie mięśni prostownika grzbietu. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe.

Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem. Nogi wyprostowane i złączone. Ręce wyprostowane leżą na podłodze przy głowie. Ruch: Maksymalne wyciągnięcie się przez sięganie rękoma jak najdalej za głowę, a stopami w przeciwna stronę. Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło-okrągłe.

Pozycja wyjściowa: Pozycja niska Klappa. Ruch: Maksymalne wysuwanie rąk po podłodze w przód. Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa, rozciąganie mięśni piersiowych. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe.

Ćwiczenia oddechowe

Pozycja wyjściowa: Klęk podparty. Ruch: Wdech nosem z uwypukleniem brzucha, a następnie wydech ustami z wciągnięciem brzucha. Oddziaływanie: wzmacnianie mięśni oddechowych.

Ćwiczenia elongacyjne czynne.

Pozycja wyjściowa: Pozycja niska Klappa .Dłonie oparte na kocyku Ruch: Maksymalne wysuwanie rąk z kocykiem w przód. Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa, rozciąganie mięśni piersiowych. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe.

Pozycja wyjściowa: Siad prosty. Dłonie oparte na podłodze przy biodrach. Ruch: naciskając rękoma na podłogę wypychanie barków i głowy w gorę. Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe.

Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny tyłem do drabinki. Ręce wyprostowane, wyciągnięte w gorę przylegają do drabinki. Ruch: Maksymalne wyciągnięcie rąk w gorę, bez odrywania ich od drabinki. Oddziaływanie: elongacja kręgosłupa. Wskazania: skoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy wklęsło- okrągłe

Ćwiczenia oddechowe

Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem. Nogi ugięte, stopy oparte o podłogę. W palcach dłoni nad ustami trzymana piłeczka do tenisa stołowego. Ruch; Wdech nosem a następnie wydech ustami z utrzymaniem piłeczki w wąskim strumieniu powietrza nad palcami. Oddziaływanie: wzmacnianie mięsni oddechowych, nauka przedłużonego wydechu.

Źródło: Link
_________________
Polecam: Blog masażysty pisany przez masażystę w którym opisane są techniki masażu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki sponsorowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Fizjoterapia.pl

Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Reklamy

Polecane produkty

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+



Partnerzy forum

Gabinety masażu

Kurs masaż tajski

Fizjoterapia

Rehabilitacja