Linki sponsorowane






Poprzedni temat «» Następny temat
Fizjoterapia za granicą
Autor Wiadomość
do_mika
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 08:41   Fizjoterapia za granicą

Hej

Chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy o fizjoterapii za granicą. Nurtujące mnie pytania to:
- czy ciężko jest znaleźć pracę w tym zawodzie
- ile zarabiają
- jak są tam traktowani
- co jest potrzebne by zostać fizjoterapeutą w danym kraju
- czy jest to opłacalne

Kraje: Francja, Niemcy, Anglia, Szwecja, Norwegia, Hiszpania, Australia, oczywiście o każdym innym kraju też chętnie się czegoś dowiem.

Mam nadzieję, że mi pomożecie. :)
 
     
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 255
Wysłany: 2014-09-02, 20:54   

Może ten temat trochę pomoże: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=3078
_________________
Polecam: Blog masażysty pisany przez masażystę w którym opisane są techniki masażu.
 
     
do_mika
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 15:45   

Dziękuję, pomógł :)
 
     
Administrator
Administrator


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 255
Wysłany: 2014-09-07, 20:50   

do_mika napisał/a:
Dziękuję, pomógł :)

Ciesze się pozdrawiam ;)
_________________
Polecam: Blog masażysty pisany przez masażystę w którym opisane są techniki masażu.
 
     
frozio
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-29, 09:01   

A ja jeszcze poleciłbym poszukać i dowiedzieć się czegoś o tego typu praktykach w niemczech :) wiadomo - kraj słynie z jakości i rzetelności :) Słyszałem wiele dobrych opinii ;)
 
     
Marcin28
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-22, 14:22   Re: Fizjoterapia za granicą

do_mika napisał/a:
- czy ciężko jest znaleźć pracę w tym zawodzie


Na zachodzie łatwiej.Lepsza ekonomia i jest wiecej firm wiec wiecej miejsc pracy.
 
     
moniamaciaszekp
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-26, 19:52   

Więcej miejsc pracy i lepsze zarobiki, przede wszystkim bo w innej walucie
 
     
cirytka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-01, 14:03   Fizjoterapia w Angli

Witam jestem wlasnie w trakcie rejestracji zawodu Fizjoterapeuty w Angli. Jest to niestety dosc drogie i zajmuje sporo czasu na zgromadzenie wszystkich potrzebnych dokumentow. Do 40 stonicowej formy ktora trzeba wypelnic trzeba zalaczyc referencje z poprzednich miejsc pracy - wypelniona na ich formularzu, Charakter form- czyli poswiadczenie osoby ktora Cie zna conajmniej 3 lata i jest na powazanym spolecznych badz panstwowym stanowisku, zaswiadczenia z uczelni o godzinach praktych - oczywscie tez na ich formie ( wiec wszystko trzeba wysylac) , zaswiadczenie z Ministerstwa Zdrowia o kwalifikacjach zawodowych, wszystkie dyplomy musza byc przetlumaczone przez certyfikowanego badz bieglego tlumacza. Wisienka na torciku jest oplata za rejestracje w wysokosci 495 funtow.
Obecnie przez ponad 3 tygodnie dzwonie i prosze wladze mojej uczelni o wystawienie zaswiadczenia o przebytych godzinach praktyk i jestem zalamana jak biurokracja jest uciazliwa.
Jesli chodzi o dostepnosc pracy to jest jej naprawde mnostwo- gdybym miala ta rejestracje na pewno juz bym pracowala. Zarobki wachaja sie w zaleznosci od miejsca i sektora prywatnego lub panstwowego od 19.000 funtow rocznie do nawet 30.000 funtow rocznie. Srednio z chociaz rocznym doswiadczeniem zawodowym mozna znalezc prace za ok 22.000 funtow rocznie.
 
     
do_mika
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 17:40   

Dla informacji ;-)
Już pewnie wielu z Was trafiło na mojego bloga z jesieni, z 2014 roku, z zebranymi wszystkimi informacjami (link do niego mam w dopisku www).
I przede wszystkim załączam prośbę, że jakby ktoś miał jakieś aktualne informacje, dane, którymi chciałby się podzielić to chętnie je przyjmę ;-)
 
     
borrówkowa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-21, 23:58   

jak dla mnie praca za granicą rzeczywiście się opłaca, nie ma co ukrywać że warunki dużo lepsze, pierwszy raz jak decydowałam się na wyjazd to robiłam to przez agencję vertrapol, potem postanowiłam przenieść się na stałe i otworzyłam w Niemczech własną praktykę, jestem zadowolona z takiego kroku
 
     
deskjet3745
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-30, 12:43   

Witam serdecznie, czy ktoś z Was robił uznanie zawodu w Niemczech? (lic)
Po złożeniu dokumentów dostałem list że muszę uzupełnić aż 6 przedmiotów w uczelni Niemieckiej co jest z pewnością wyzwaniem w obcym języku zdawać wszystko i uczęszczać na tyle setek godzin.
Myślę nad złożeniem w innym landzie albo odwoływanie się bo domniemam tu problem w nazewnictwie np fizykoterapia u nas a u nich rozgraniczenie osobno na Licht Elektro itd.
Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 
     
adela321
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-07, 11:45   

Dobre pytania - właśnie te same miałam ;-)
 
     
Anna24
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-10, 16:52   

Witam. Nie trzeba od razu wyjeżdżać na stałe. Można dobrze zarobić wyjeżdżając do pracy w Niemczech jako opiekun/ka osoby starszej np. co dwa miesiące. Jeśli ktoś jest zainteresowany takimi wyjazdami zapraszam do kontaktu: 602 777 237.
 
     
starmilks 

Dołączył: 27 Lis 2022
Posty: 76
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-29, 14:40   

Zgadzam się
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki sponsorowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Fizjoterapia.pl

Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Reklamy

Polecane produkty

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+



Partnerzy forum

Gabinety masażu

Kurs masaż tajski

Fizjoterapia

Rehabilitacja