Linki sponsorowane






Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż to nie jest usługa o charakterze seksualnym
Autor Wiadomość
Fizjoterapeuta
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 18:42   Masaż to nie jest usługa o charakterze seksualnym

Trochę dziwne jest, aby w niedzielę o dwunastej dzwonił klient pytać o masaż. Jeszcze dziwniejsze jest to, że interesowały go nie tyle zabiegi, co osoba masująca. Konkretnie pytał, czy jest to masażystka. Kiedy dowiedział się, że niestety masażystą jestem ja, a nie płeć piękna, natychmiast się rozłączył, nawet się nie żegnając.

Nieco grzeczniej zachował się pan dzwoniący tydzień później, w niedzielę o godzinie jedenastej trzydzieści cztery. Ten zadając takie samo pytanie, rozłączył się, ale przynajmniej podziękował za informację, choć chyba był zawiedziony.

Nie wiem jaka mentalność skłania ludzi do szukania w salonach masażu i gabinetach kosmetycznych usług zaspokajających potrzeby charakterystyczne dla usług najstarszego zawodu świata. Koleżanka opowiadała mi, że również dostaje takie propozycje i odbiera telefony od cichych wielbicieli, którzy chętnie umówiliby się na ekstra zabiegi.

Trochę lepiej zrozumiałem jaki nastrój może mieć koleżanka, jak też zacząłem odbierać telefony z numeru prywatnego, gdzie nikt nie odpowiada. Najlepszy jednak okazał się jeden pan, który na maila przysłał wiadomość o takiej treści:

„Panie Darku, jestem zainteresowany masażem relaksacyjnym (orientalnym całego ciała) potrzebuje prawdziwego rozluźnienia.. długa zima czuję, że przytłacza.. a większość dnia spędzam w trybie siedzącym.. co również jest męczące….

Proszę o informację kiedy mogę przyjechać na masaż … i czy cena jest względna ? :) odpowiadają mi godz. późne popołudnie,wieczory… ok godz.18.. ( Ja chłopak 27l)”

Kiedy doprecyzowałem, co należy rozumieć przez masaż całego ciała nie dostałem żadnej wiadomości zwrotnej. Bo masaż całego ciała obejmuje stopy, kończyny dolne, powłoki brzuszne, klatkę piersiową ( u panów lub okolice biustu, ale tylko na wyraźne życzenie klientki), plecy, dłonie i kończyny górne, ewentualnie głowę. Opis ten wyraźnie wskazuje, że całe ciało nie obejmuje przyrodzenia ani genitaliów.

Jaki mechanizm może powodować ludźmi, chcącymi sobie ulżyć w taki sposób w salonie masażu. Skąd wzięło się przeświadczenie, że każdy gabinet to ukryty przybytek rozkoszy seksualnych. Na myśl przychodzi mi internet i filmy tematyczne, gdzie scenariusz niejednokrotnie obejmuje sceny na łóżkach do masażu, lub stwierdzenie, że skoro nie do końca legalna sprawa, to trzeba mieć przykrywkę, a takie coś wydaje się akurat pokrewne.

A może to latarnie oświetlające drogę przy gabinecie?

Osobiście uważam, że takie traktowanie profesji masażysty, fizjoterapeuty czy kosmetologii, jest chamskie i nieodpowiednie. A chore zapędy powinno się leczyć. Jedno pomieszczenie mamy wolne, może zorganizujemy poradnie dla ludzi nie radzących sobie ze swoimi potrzebami?

Najbardziej rozbawił mnie komentarz współpracownicy, kiedy jej opowiedziałem o tym mailu, Prosiła, bym w razie kiedy taka osoba pojawi się w gabinecie kontrolował emocje, bo ściany mamy z regipsu i nie chciałaby, abym przebił się do jej gabinetu głową klienta, który źle zrozumiał miejsce w jakim się znalazł.

Byłoby to bardzo nie profesjonalne, ale profesjonalne podejście do zabiegu można mieć wtedy, kiedy klient ma podejście do usługi profesjonalne i z szacunkiem dla osoby wykonującej. Szanujmy się, bo gdzieś to zanika. Pieniądze to nie wszystko, jest jeszcze godność.
 
     
domi919

Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-07-29, 19:23   

Niestety podejście klientów w naszym kraju jest takie jeśli chodzi o masaż dla relaksu, odprężenia i ogólnie jako rozrywka. Nie jest to nowością, ale też mówi się o tym wszędzie. Kobiety wolą mężczyzn masujących i odwrotnie. Jednak głównie to mężczyzną zależy na tym, żeby ładna pani ich masowała i...coś więcej. Ja, jako facet na praktykach podczas nauki zawodu spotkałem się za to z tym, iż kobiety i mężczyźni woleli jak masuje ich męska ręka: w ich rozumieniu masaż będzie wykonany wtedy mocniej i dokładniej co nie zawsze jest prawdą, ale często moim zdaniem się potwierdza jeśli chodzi o masaże lecznicze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Linki sponsorowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Fizjoterapia.pl

Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Polecane produkty

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB



Zapraszamy na G+



Partnerzy forum

Gabinety masażu

Kurs masaż tajski

Fizjoterapia

Rehabilitacja